Tanımlama Bilgisi Politikası

Tanımlama bilgileri hakkında daha fazla bilgi
HETCO A.Ş., çevrimiçi deneyiminiz ve etkileşiminizde size olabildiğince bilgi vermeyi ve sizinle alakalı içerikler sunmayı amaçlar. Bunu başarmak için tanımlama bilgilerini veya benzer teknikleri kullanırız. Web sitemizin hangi tanımlama bilgilerini ne amaçla kullandığını bilmenizin önemli olduğunu düşünüyoruz. Bu bilgiler gizliliğinizi korumaya yardımcı olurken, web sitemizin olabildiğince kullanıcı dostu olmasını sağlayacaktır.

Tanımlama bilgileri nedir?
Tanımlama bilgileri, belirli web sitelerini ziyaret ettiğinizde terminal ekipmanınıza (bilgisayar veya mobil cihaz) kaydedilen küçük metin dosyalarıdır. Genelde özgün bir tanımlayıcı içeren küçük boyutlu bir veridir. Web sitelerini ziyaret ettiğinizde tarayıcınıza gönderilebilirler. Cihazınızdaki web tarayıcısı tarafından kaydedilirler.

Bazı tanımlama bilgileri yalnızca web sitesini ziyaretiniz boyunca kaydedilir. Bu tanımlama bilgileri oturum tanımlama bilgisi olarak kabul edilir. Kalıcı tanımlama bilgileri olarak kabul edilen diğerleri ise ziyaretinizden sonra bilgisayarınızda kalabilir ve bunlara web sitelerimizi her yeniden ziyaretinizde web sitemiz tarafından erişilebilir.

Web sitelerimizi ziyaret ettiğinizde kaydedilen bazı tanımlama bilgileri kaydedilebilir ve bunlara başka bilgisayarlardan erişilebilir. Örneğin:
Bir sosyal ağın "beğen" düğmesi veya benzer bir düğme web sitemizde görüntülendiğinde, o sosyal ağ düğmenin işlevselliğini sağlamak ve diğer amaçlar için kendi tanımlama bilgilerini kaydedebilir ve bunlara erişebilir (daha fazla bilgi için o sosyal ağın gizlilik/tanımlama bilgisi politikasına bakın)
Bir reklam ortağı kullandığımız durumlarda, reklam ortağı web sitemizde gezinmiş olduğunuz ürünleri ve hizmetler hakkında size yönelik reklamları hedefleyebilmemiz ve hedefleyebilmeleri için tanımlama bilgilerini kaydedebilir ve bunlara erişebilirler.

HETCO A.Ş. olarak benzer teknikler kullanabiliriz. Tutarlılığı sağlamak adına bu tekniklerin hepsi "tanımlama bilgileri" olarak anılacaktır.

Tanımlama bilgileri neden kullanılır?
Tanımlama bilgileri birçok farklı amaç için kullanılabilir. Öncelikle, tanımlama bilgileri web sitesinin düzgün çalışması için gereklidir. Örneğin, tanımlama bilgileri olmadan bir web sitesinin oturum açtığınızı veya alışveriş sepetinize hangi ürünleri eklediğinizi hatırlaması zorlaşır. Bunlara gerekli tanımlama bilgileri denir.

Tanımlama bilgileri bir web sitesinin nasıl kullanıldığını analiz etmek, ziyaretçi sayısını takip etmek ve web sitesinin nasıl geliştirilebileceğini öğrenmek için de kullanılabilir. Web sitesi kullanım istatistiklerini ve diğer raporları tek tek kişilerle ilişkilendirmeyiz. Bu tanımlama bilgilerine analitik tanımlama bilgileri denir.

Üçüncü olarak, sosyal medyayı web sitesinin içine entegre etmek için sosyal medya tanımlama bilgileri kullanılır. Bu sayede bir sayfayı veya ürünü favori sosyal medya hizmetinizde hemen beğenebilir ya da paylaşabilirsiniz.

Tanımlama bilgilerinin dördüncü önemli kullanım alanı da çevrimiçi reklamcılıktır. Reklamlar hem HETCO A.Ş. web sitelerinde hem de diğer web sitelerinde kişiselleştirilerek sizinle daha alakalı ve daha fazla ilginizi çekecek reklamlar gösterilir. Bu (hedefli) reklamcılık tanımlama bilgileri ile yapılır.

HETCO A.Ş. web sitelerinde tanımlama bilgileri ve gizliliğim hakkında nasıl tercihte bulunabilirim?
Tanımlama bilgileri ve gizlilik tercihlerinizi yapmak için web tarayıcınızın ayarlarını kullanabilirsiniz. 

Tanımlama bilgilerini tarayıcınızda yönetme veya devre dışı bırakma
HETCO A.Ş.'nin, tarayıcınızın "Takip Etme" sinyallerine yanıt vermemizi sağlayacak teknik bir çözümü şu an için kullanmadığını lütfen aklınızda bulundurun. Tanımlama bilgisi ayarlarınızı istediğiniz zaman tarayıcı ayarlarınızda yönetebilirsiniz. Tüm tanımlama bilgilerini veya tanımlama bilgilerimizin hepsini tarayıcı ayarlarınızda devre dışı bırakırsanız tarayıcınız işlevsel açıdan gerekli tanımlama bilgilerini kaydetmemizi engelleyeceği için web sitelerimizin belirli bölümlerinin veya özelliklerinin çalışmadığını görebilirsiniz.

Kullandığınız tarayıcının tanımlama bilgisi ayarlarını nasıl devre dışı bırakacağınız veya yöneteceğiniz hakkında daha fazla bilgiyi aşağıdaki listeden edinebilirsiniz:

Google Chrome: https://support.google.com/chrome/answer/95647?hl=tr
Firefox https://support.mozilla.org/tr-TR/kb/enable-and-disable-cookies-website-preferences
Internet Explorer: https://support.microsoft.com/tr-tr/help/17442/windows-internet-explorer-delete-manage-cookies
Safari: http://help.apple.com/safari/mac/8.0/?lang=tr#/sfri11471

Her zaman yardıma hazırız !

Ürünlerimiz hakkında herşeyi site içinde arayarak bulun:

"Bina, Tünel, Yol, Baraj ve Maden"

Makine üretiminde 16.yıl...

BETON | PÜSKÜRTME BETON | ROBOTŞAP | SIVA | ENJEKSİYON | ATEX

"TEKKÖK®  yenilik, kalite ve güveni simgeler"

 

Bizi sosyal medya ile takip edin

googleplusyoutubefacebooktwitter

Select language

English English

TEKKÖK

TEKKÖK Makine İnşaat bir HETCO A.Ş. markasıdır.

Yatırımcı İlişkileri | Kariyer | TEKKÖK'e Ulaşın | TEKKÖK | Gizlilik Bildirimi | Kullanım Koşulları | Tanımlama Bilgileri Politikası

© 2014-2017 - HETCO A.Ş. Her Hakkı Saklıdır.